Toidu külmutamise tehnika massidesse toojaks peetakse Ameerika leiutajat Clarence Frank Birdseye II-t. Tema huvi selle toidu säilitamise viisi (eriti toidu kiirkülmutamise) vastu kerkis siis, kui ta viibis aastatel 1912–1915 Kanadas, Labradoris. Eskimod õpetasid talle, kuidas kala väga õhukese kihi jää alla jäätada. –40 °C pakase käes nägi ta, kuidas kala jäätus peaaegu kohe, ent sulanult maitses kui värske. 

Toitu külmutati maailmas ka sel ajal, kuid seda tehti kõrgematel temperatuuridel, mille tõttu toimus jäätumine palju aeglasemalt, andes jääkristallidele aega kasvamiseks. Nüüdseks on teada, et kiirkülmutamine tekitab väiksemad jääkristallid, mis kahjustab koestruktuuri vähem. Kui „aeglaselt“ külmutatud toit sulab, voolavad rakuvedelikud jääkristallide poolt kahjustatud koest välja ja tulemuseks on kuiv või nätske konsistents.

Meie kasutame külmutamiseks spetsiaalseid kiirkülmutusseadmeid. –40 °C ja nö tugev tuul meie masinates tagab selle, et toodetel säilib struktuur, lõhn ja maitse. Tooted ei ole jäiselt kõvad ega kleepu üksteise külge. Just seetõttu saab meie tooteid kasutada ka garneeringuks👌