Täna räägime teile võib-olla, et häbematult vähe tähelepanu saanud Põhjamaa viinamarjast. Ei, tegemist ei ole peene viinamarjasordiga, vaid hoopis meie oma aedade vitamiinipommi karusmarjaga, rahvapäraselt tikriga. Arvestades rikkalikku vitamiinide sisaldust ja hulgaliselt tervistavaid omadusi võiks tikrit lausa pidada meie aedade “superstaariks“🌟

Karusmarjas leidub rohkesti C-vitamiini, ületades kaalukalt näiteks apelsine! Rikkalik vitamiiniloend sisaldab A-vitamiini, folaate, vitamiini B1, B5, B6, samuti mineraale nagu kaltsium, magneesium ja kaalium. Karusmarjad parandavad naha toonust, aeglustavad vananemist ning pärsivad kehas põletikulisi protsesse. Samuti mõjub karusmari ainevahetust kiirendavalt, seega sobib hästi ka neile, kel probleeme liigse kehakaaluga. Näiteks 100g tikreid annab energiat vaid 30 kilokalorit ja täidab 26% päevasest kiudainevajadusest. Mari sisaldab 83% vett, umbes 7% suhkruid, rasva- ja valgukogused jäävad alla ühe protsendi.

E-Sahvri tikrid on pärit meie oma talu aiast, korjatud parimas küpsusastmes ja käsitsi hoolikalt puhastatud. Proovi külmutatud marju näiteks erinevate liharoogade maitsestamiseks, smuutide valmistamiseks, pudru peal või niisama krõbistamiseks.

Tundub päris hea mari see tikker! Meil veel jagub😉 https://e-sahver.ee/toode/karusmari